Příběh Wear the Past

Jsme dva vysokoškolští studenti, Michael a Šimon. Taky kamarádi, kteří se vždy zajímali o politiku, historii a dění ve veřejném prostoru. Pokaždé když jsme viděli videa, jak studenti nevědí, kdo byl Jan Palach nebo co to byla sametová revoluce, tak nám z toho bylo úzko a chtěli jsme s tím něco udělat. Stejně tak jsme si byli vědomi, že ve školách se k výuce moderních dějin často nedostává, my sami jsme to zažili. Chtěli jsme též reagovat i na aktuální situaci, minulost s přítomností logicky souvisí. 

84B1DC56-81D8-4AAC-9CF3-529F8F513396

 

Všechny tyto faktory nás vedli k tomu vytvořit projekt Wear the Past. Projekt, který by převážně mladé lidi upozornil na to, že nebývalo zvykem žít ve svobodné zemi a těm starším to zase připomněl. Nechtěli jsme, ale vytvořit obyčejná trička, chtěli jsme trička, která ponesou jasnou myšlenku, která budou vyvolávat emoce. Člověk, který ho bude nosit se v něm bude cítí dobře, ať je to na fotbalovém utkání, výstavě, škole či práci. Proto jsme si dali za úkol vytvořit stylová trička, pohodlná a navíc s jasnou myšlenkou. Naším cílem totiž bylo tyhle trička dostat k co nejvíce lidem, protože si myslíme, že čím víc bude naše země informovanější, tím se nám tu všem bude lépe žít. A uvědomujeme si, že tisknout například letáky o hrůzách minulého režimu nikdy nebude mít takový dosah. Proto jsme taky vytvořili trička, protože každý, kdo si tričko pořídí se okamžitě stává nosičem těchto informací.  

Zároveň to v lidech, kteří tričko vidí může vyvolat reakci, která je dovede k zamyšlení. Co se to stalo toho roku 1989? Kdo to je ten chlap na tričku? Proč můj kamarád nosí tričko s ozbrojenými policisty? Velvet revolution? Nejlépe, aby toto zamyšlení vedlo k debatě, ve které ten méně informovaný získá nové cenné informace. 

Jako třešničku na dortu z každého prodaného trička dáváme 10 % na podporu neziskovým organizacím. Za dobu existence se nám povedlo vybrat už přes 40 000 Kč a hodláme v tom pokračovat. Zkrátka chceme, aby se na minulost nezapomínalo a lidé si vážili svobody a neustále se zajímali o dění ve veřejném prostoru, protože když to dělat nebudeme, může nám svoboda utéct mezi prsty. 

Děkujeme, že jste v tom s námi ❤️ 

Zpět do obchodu